Kullanım Şartları

https://tahsilat.bode.com.tr web sitesine hoş geldiniz.
Bu web sitesinde sunulan hizmetlerin kullanım şartlarını, sitemize üye olarak veya hizmetlerimizden yararlanma aşamasında, bu sözleşmeyi kabul ettiğinizi beyan eden kutucuğu işaretleyerek kabul etmiş oluyorsunuz. https://tahsilat.bode.com.tr web sitesinde bulunan hizmetlerde kullanım özellik ve şartlarında önceden bir bildirimde bulunmaksızın, herhangi bir zamanda değişiklik yapma, yürürlükten kaldırma ve güncelleme haklarını saklı tutar.

BODE - https://tahsilat.bode.com.tr, mobil site, mobil uygulamalar, SMS ile işlemler, ödeme sayfaları/ekranları, diğer alternatif kanallar veya BODE üye işyerlerine ait kanallar üzerinden BODE'ye üye olarak ve/veya bu kanallar üzerinden işlem yaparak / hizmetlerini veya altyapısını kullanarak, aşağıdaki kullanım koşullarını okuduğunuzu, içeriğini anladığınızı ve hükümlerini kabul ettiğinizi ve onayladığınızı, kabul ve beyan etmiş sayılırsınız.

BODE, Hizmet Sözleşmesi’nde (“Sözleşme”) istediği zaman değişiklik yapma, mevcut hükümleri iptal etme, yeni hükümler ekleme veya sözleşmede adı geçen hizmetlere yenilerini ekleme, mevcutları kısmen veya tamamen değiştirme veya durdurma, kullanıcının üyeliğini / hizmetlere erişimini ve kullanımını herhangi bir sebep belirtmeden geçici veya kalıcı olarak durdurma / iptal etme haklarına sahiptir. Sözleşmede yapılacak olası değişiklikler sonrası oluşacak yeni versiyonlar, kullanıcılara Hizmet Kanalları’nda, websitesinde veya BODE’de kayıtlı iletişim bilgileri yoluyla duyurulur ve onaylanarak geçerlilik kazanır. BODE’ye üye olan ve/veya BODE Hizmetleri’ni ve Hizmet Kanalları’nı kullanan kullanıcılar, güncel Hizmet Sözleşmesi şartlarını kabul etmiş ve onaylamış sayılır.

Payfull tarafından sağlanan ödeme altyapısı hizmeti, 6493 Sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanunda tanımlanan Ödeme Hizmeti değildir. İşlemin hiçbir aşamasında ödeme Payfull hesaplarına geçmez. Ödeme, tamamen üye işyerine ait Sanal POS’lar üzerinden üye işyerine iletilir.

KULLANIM ve ÜYELİK ŞARTLARI

BODE üyeliği ve kullanıcı hesapları kişiye özeldir. Başkalarına devredilemez ve kullandırılamaz. Bu üyelik ve hesapların gizliliğini ve korumasını sağlamak tamamen Kullanıcı’nın sorumluluğudur.

BODE Hizmetleri, hizmetin niteliği ve kurgusuna göre değişkenlik gösterebilecek şekilde, işlem esnasında üyelik hesaplarına giriş yolu ile erişim sağlanarak ve/veya hesaba erişimin üye işyerinin üyelik sistemine entegre şekilde sağlanması ile ayrıca BODE üye işyeri girişi gerektirmeden ve/veya üye işyerinin sayfasında teknik olarak şifre hatırlama sistemi bulunması halinde yeniden giriş yapılmasına gerek kalmaksızın Kullanıcı’nın kendisine ait hesap üzerinde kayıtlı bulunan kullanıcı bilgilerinin kullanımı ile sağlanır. Bu erişim veya işlemler, BODE şifreli / şifresiz, tek seferlik SMS onay kodu alınarak / alınmadan veya farklı üye işyeri / kredi kartı / banka vb. ilişkili doğrulama ve güvenlik araçları kullanılarak ya da kullanılmadan yapılabilir. Bu konuda kuralların ve uygulamaların belirlenmesi, değiştirilmesi veya iptali hakkında tüm hak ve yetki BODE’ye aittir. Kullanıcılar bu kural ve uygulamalardan dolayı, BODE’ye herhangi bir itiraz, şikayet veya hak talebinde bulunamaz, bu uygulamalardan kaynaklı / kaynaklı olduğunu düşündükleri olumsuzluklar ve zararlardan BODE sorumlu tutamaz.

BODE kullanıcıları için BODE sistemlerinde kişiye özel hesap(lar) oluşturulur. Tüm kullanıcı kişisel bilgilerinin kayıt edilmesi, ödeme ve kullanıcı/üyelik işlemlerinin gerçekleştirilmesi ve işlem kayıtlarının tutulması bu hesap(lar) dahilinde gerçekleşir. Bu hesaplar, kullanılan Hizmetin ve/veya Hizmet Kanalının özelliklerine göre kullanıcı cep telefonu ve/veya e-posta adresi ve/veya TC Kimlik No vb. kişiye özel tanımlayıcı benzersiz bilgiler bazındadır. Kullanıcılar, hesaplarının kişiselliği ve güvenliği için, Hizmet Kanalları’nda girdikleri cep telefonu, e-posta ve kişiye özel bilgilerinin sadece kendileri tarafından kullanılmasını, başkaları tarafından erişilmemesini ve bu hususlarda gerekli önlemleri ve güvenliği sağlamaktan sorumludur.

Kullanıcı, BODE Hizmetleri’ne erişim için kullandığı ve/veya hesabında kişisel bilgilerinin ilişkilendirilmiş olarak saklandığı cep telefonu hattı, SIM kart, e-posta adresi, kredi kartları ile cep telefonu, tablet, bilgisayar vb. (içerisinde Hizmet Kanalları ve BODE altyapısında kayıtlı kişisel bilgilere ulaşılabilecek şekilde açık / yüklenmiş / giriş-login yapılmış tarayıcı, websitesi, uygulama, mesaj kayıtları, erişim bilgileri vb. bulunan) cihazların kullanımını sonlandırması, devretmesi, el değiştirmesi, geçici veya kalıcı olarak bir başka kişinin kullanımına verilmesi, çeşitli nedenlerle uzaktan erişime imkan tanınmış olması ve herhangi bir nedenle geçici/kalıcı olarak bir başkası tarafından kontrol edilebilir, yönetilebilir veya görüntülenebilir olduğu durumlarda, ilişkili BODE hesabını ve/veya kayıtlı kredi kartı ve diğer kişisel bilgilerini sistemlerden tamamen silmekten, silmemesi halinde ortaya çıkabilecek olumsuz durumlardan tamamen sorumludur.

BODE Kullanıcıları, BODE Hizmetlerinden faydalanırken ve Hizmet Kanalları üzerinden hizmet alırken Türkiye Cumhuriyeti’nde geçerli olan tüm yasalara uymakla yükümlüdür. Kullanıcılar, BODE Hizmetleri ve Hizmet Kanalları’nı kullanarak yasalar karşısında suç sayılan hiçbir fiili gerçekleştiremez, hukuka ve genel ahlaka aykırı davranamaz. Hizmet Kanalları’nda suç işlenmesi ve hukuka aykırı fiillerde bulunulması durumunda sorumluluk Kullanıcıya aittir. Kişilerin münhasıran fiillerinden doğan ihtilaflardan BODE ve üye işyerleri sorumlu tutulamaz.

BAYİ, sahte ve/veya çalıntı kart ile veya hukuka aykırı yollarla veya hukuka uygun olmakla birlikte iradeye aykırı olarak sanal pos işlemlerinde bulunmayacaktır, bu işlemler nedeniyle BODE'nin maddi manevi zarara uğraması halinde tüm hukuki ve cezai sorumluluğun BAYİ’ye ait olduğunu, kabul beyan ve taahhüt eder.

Üçüncü Şahıslara ait kredi kartlarından yapılacak işlemlerle ilgili çekim yapılan tutarın BODE nezdindeki BAYİ’nin cari hesabına alacak kaydedileceğini, çekilen tutara kredi kartı sahibinin isteği doğrultusunda banka tarafından bloke konur ve BODE'nin hesaplarına aktarılmaz ise; ilgili tutarı her türlü gecikme faizi, masraf ve cezalarıyla ile birlikte BODE'nin talep ettiği tarihte nakit olarak BODE'ye ödeyeceğini beyan ve taahhüt eder.

Bayinin müşterileri yada 3. Şahıslara ait kredi kartı ile yapılan her türlü tahsilat işleminde müşteriden yapılan tahsilatın BAYİ hesaplarına alacak, tahsilat yapılan kredi kartı sahibi hesabına borç kaydedilmek üzere bir virman yada temlik yazısı alınması BAYİ sorumluluğundadır. Yazı olmadan gerçekleştirilen tahsilatların BAYİ’nin hesabına alacak kaydedilmesi talep edilemez.

 

Dikkat!

Eski versiyon bir Chrome kullanmaktasınız. Tüm fonksiyonların hatasız olarak çalışabilmesi için güncel bir tarayıcı kullanmanız gerekmektedir. Aşağıdaki linke tıklayarak en yeni sürüme erişebilirsiniz.

En Yeni Sürüm

Dikkat!

Eski versiyon bir Firefox kullanmaktasınız. Tüm fonksiyonların hatasız olarak çalışabilmesi için güncel bir tarayıcı kullanmanız gerekmektedir. Aşağıdaki linke tıklayarak en yeni sürüme erişebilirsiniz.

En Yeni Sürüm

Dikkat!

Eski versiyon bir IE kullanmaktasınız. Tüm fonksiyonların hatasız olarak çalışabilmesi için güncel bir tarayıcı kullanmanız gerekmektedir. Aşağıdaki linke tıklayarak en yeni sürüme erişebilirsiniz.

En Yeni Sürüm

Dikkat!

Eski versiyon bir Opera kullanmaktasınız. Tüm fonksiyonların hatasız olarak çalışabilmesi için güncel bir tarayıcı kullanmanız gerekmektedir. Aşağıdaki linke tıklayarak en yeni sürüme erişebilirsiniz.

En Yeni Sürüm

Dikkat!

Eski versiyon bir Safari kullanmaktasınız. Tüm fonksiyonların hatasız olarak çalışabilmesi için güncel bir tarayıcı kullanmanız gerekmektedir. Aşağıdaki linke tıklayarak en yeni sürüme erişebilirsiniz.

En Yeni Sürüm